Bu ney bu ney?

Bu tamamen şahsi merakımı gidermek için ortaya attığım bi'şey. Taaa 2006 yılında bu fikirle bu arsayı almıştım, lakin binayı yapmak bugüne kısmetmiş çünkü çok üşengecim. (Ya da tembel.)
Masalarınızı merak ediyorum, tek derdim bu. Üzerine neler koyuyorsunuz, o masada neler yapıyorsunuz, neyi masanızdan ayırmıyorsunuz, ne alınırsa sinirleniyorsunuz? Evdeki masanız, ofisteki masanız, fark etmez. İstediğim; bir fotoğrafla beraber, içinizden gelirse, 1-2 satır bi'şeyler yazıp göndermeniz. Tam da şu andaki haliyle, derleyip toplamadan, olduğu gibi.
"Masa insanın kendine yakışanı giymesidir, dış dünyaya gösterdiği yüzünün bir yansımasıdır. Psikoloji, pozitif bilimler, araştırma, zivziv..." gibi bir bahanem yok. Dediğim gibi, sadece merak ediyorum. "Sana ne?" de diyebilirsiniz. Ama demeyin, çünkü bana bi'şey. Ne olduğunu ben de bilmiyorum.
Velhasılıkelam, haydi bana fotoğraflar gönderin. Mesela şuraya: gokcebahcivan@gmail.com
Göndermezseniz üzüntüden ölmem ama gönderirseniz sevinçten deliririm.5/10/2011

Uğur ÜnalBADAJOZ MASASI

Pek Sevgili Gökçe B.,

Bu bir gezginin masası. Badajoz-İspanya'da bir apartmanın 7. katında bir ev. O evin koridor sonundaki banyosunun pencere pervazı. Ya da her neyse adı... Sevgili laptop'ım Appa'nın interneti yakalayabildiği tek mekan. Tatlı Fransız arkadaşlarımda geçirilen bir haftanın en ilginç hatırası. Kalıcı bir şey değil. Son gün bugün. Gece yolculuk var. Çantam çoktan hazırlanmış bekliyor masanın üzerinde. Aklımda bir fikir, fellik fellik İspanya'yı arşınlarken, gittiğim her evde, Appa'nın kurulduğu masaları çekerim, Gökçe'ye de yollarım. Ne biçim de havam olur ahey ahey yar aman! Haa ben adına "masa" dedikçe gülümseyenlere sözüm; olum hanginizin masası porselen fayanstan? Hey yavrum hey!

İlk durak Madrid'ten tekrar bağlanmak üzere...

Saygılarımla
Uğur Ünal
@follus

Hiç yorum yok: