Bu ney bu ney?

Bu tamamen şahsi merakımı gidermek için ortaya attığım bi'şey. Taaa 2006 yılında bu fikirle bu arsayı almıştım, lakin binayı yapmak bugüne kısmetmiş çünkü çok üşengecim. (Ya da tembel.)
Masalarınızı merak ediyorum, tek derdim bu. Üzerine neler koyuyorsunuz, o masada neler yapıyorsunuz, neyi masanızdan ayırmıyorsunuz, ne alınırsa sinirleniyorsunuz? Evdeki masanız, ofisteki masanız, fark etmez. İstediğim; bir fotoğrafla beraber, içinizden gelirse, 1-2 satır bi'şeyler yazıp göndermeniz. Tam da şu andaki haliyle, derleyip toplamadan, olduğu gibi.
"Masa insanın kendine yakışanı giymesidir, dış dünyaya gösterdiği yüzünün bir yansımasıdır. Psikoloji, pozitif bilimler, araştırma, zivziv..." gibi bir bahanem yok. Dediğim gibi, sadece merak ediyorum. "Sana ne?" de diyebilirsiniz. Ama demeyin, çünkü bana bi'şey. Ne olduğunu ben de bilmiyorum.
Velhasılıkelam, haydi bana fotoğraflar gönderin. Mesela şuraya: gokcebahcivan@gmail.com
Göndermezseniz üzüntüden ölmem ama gönderirseniz sevinçten deliririm.5/18/2011

Uğur Ünal (2)VALENCIA MASASI

Pek Sevgili Gökçe,

Sana gittiğim yerlerden yazarım demiştim. Appa bu kez Valencia'da bir masaya kuruldu. Balkonundan deniz meltemleri sızan bir salonun, ortalama büyüklükteki kahve masasının üzerinde şimdi. Sana bu iletiyi yazmama yardım ediyor. Onu terk ederim de plaja kaçarım ya da köşesinde tehditkar bir tavırla öylece uzanan kitabı okumaya dalarım diye korkuyor biraz. Endülüs topraklarının bu en büyük üçüncü şehrinde, kuvvetini portakal bahçelerinden alan o parıl parıl güneşin altında uzun şehir turları yapacağımın, akıl almaz derecede geç gelen geceyi ve tek tek sayılabilen yıldızları şık turistlerin paspal Valencialılarla buluştuğu meydanlarda selamlayacağımın o da farkında aslında. O yüzden bu masa, benzerleri arasında en az kullanılanlarından olacak sanırım. Yine de miskin siesta zamanları ve hareketsiz hafta başı akşamlarının tüketilmesinde baş rolde olacak bu ufak kahve sehpası.

Bir sonraki masada görüşmek üzere...

Uğur Ünal
@follus

Hiç yorum yok: