Bu ney bu ney?

Bu tamamen şahsi merakımı gidermek için ortaya attığım bi'şey. Taaa 2006 yılında bu fikirle bu arsayı almıştım, lakin binayı yapmak bugüne kısmetmiş çünkü çok üşengecim. (Ya da tembel.)
Masalarınızı merak ediyorum, tek derdim bu. Üzerine neler koyuyorsunuz, o masada neler yapıyorsunuz, neyi masanızdan ayırmıyorsunuz, ne alınırsa sinirleniyorsunuz? Evdeki masanız, ofisteki masanız, fark etmez. İstediğim; bir fotoğrafla beraber, içinizden gelirse, 1-2 satır bi'şeyler yazıp göndermeniz. Tam da şu andaki haliyle, derleyip toplamadan, olduğu gibi.
"Masa insanın kendine yakışanı giymesidir, dış dünyaya gösterdiği yüzünün bir yansımasıdır. Psikoloji, pozitif bilimler, araştırma, zivziv..." gibi bir bahanem yok. Dediğim gibi, sadece merak ediyorum. "Sana ne?" de diyebilirsiniz. Ama demeyin, çünkü bana bi'şey. Ne olduğunu ben de bilmiyorum.
Velhasılıkelam, haydi bana fotoğraflar gönderin. Mesela şuraya: gokcebahcivan@gmail.com
Göndermezseniz üzüntüden ölmem ama gönderirseniz sevinçten deliririm.8/14/2015

Çiğdem Taşkıran 7


"Şimdi soldan sağa; demlenmiş çay, banka hesabı açık laptop, hemşiremin yolladığı aşk şişeleri, cunyırımın verdiği renkli kalemler, şirket kaşesi, kraliçeliyimin kaşesi, kalemlik, Küba Nacional Hotel 'raadsız etmeyiniz!' kapı notu, soğuk su, her sayfası dolu ajanda, kuzenimin aldığı çiçek, saksıya iliştirilmiş annemin aldığı ufak deri çizme, saksının altında Işıl'a cibez alıp yollamayı unutmayayım diye iliştirilmiş para. 
Onlar eşya deyil insan anlıonuz mu?"

Hiç yorum yok: