Bu ney bu ney?

Bu tamamen şahsi merakımı gidermek için ortaya attığım bi'şey. Taaa 2006 yılında bu fikirle bu arsayı almıştım, lakin binayı yapmak bugüne kısmetmiş çünkü çok üşengecim. (Ya da tembel.)
Masalarınızı merak ediyorum, tek derdim bu. Üzerine neler koyuyorsunuz, o masada neler yapıyorsunuz, neyi masanızdan ayırmıyorsunuz, ne alınırsa sinirleniyorsunuz? Evdeki masanız, ofisteki masanız, fark etmez. İstediğim; bir fotoğrafla beraber, içinizden gelirse, 1-2 satır bi'şeyler yazıp göndermeniz. Tam da şu andaki haliyle, derleyip toplamadan, olduğu gibi.
"Masa insanın kendine yakışanı giymesidir, dış dünyaya gösterdiği yüzünün bir yansımasıdır. Psikoloji, pozitif bilimler, araştırma, zivziv..." gibi bir bahanem yok. Dediğim gibi, sadece merak ediyorum. "Sana ne?" de diyebilirsiniz. Ama demeyin, çünkü bana bi'şey. Ne olduğunu ben de bilmiyorum.
Velhasılıkelam, haydi bana fotoğraflar gönderin. Mesela şuraya: gokcebahcivan@gmail.com
Göndermezseniz üzüntüden ölmem ama gönderirseniz sevinçten deliririm.2/02/2012

Seda TürkBu aslinda gercek masam degil. Bu, tatil icin memleketine gelmis, tatil donusune de sinav konmus bir gencin draminin evin herhangi bir kosesine konmus-herhangi bir masasina dusen aksidir.

Manzarayi biraz aciklayayim: Defter ve ders notlarini olabildigince sade bir sekilde koydum masaya, gerektikce yenilerini getirip koyuyorum.
Biraz otede icindeki kulakliklari ile bir bardak goze carpabilir. Zamaninda sesi yukselten bu yontemi anlatarak beni ozendiren arkadasim Bilge, bu iyiymis gercekten. "Biz"i tatil suresince okuyup bitirmeyi hedefliyordum ama ucundan cikmis ayrac pek umut vaad etmiyor bu konuda. Kirmizi kapakli sise, fondiplemek suretiyle vucudunuzdaki demiri yukselttiginiz bir surup. Masanin ta ote ucunda dort tane mandal var, kagitlari ayirmak icin gerekebilir dedim, gerekmedi.
Hep masami birilerine aciklama ihtiyaci hissetmisimdir, ne guzel olmus burasi. Gurbet ele donunce, oradaki masadan da bahsetmek isterim bir gun.
Sevgiler, : )

Hiç yorum yok: